NOAH [GLOBAL LEAGUE Day 2] results for October 21, 2014

image
Pro Wrestling Noah “Global League War 2014″, 10/21/2014 @ Osaka BODYMAKER COLOSSEUM, 2nd Stadium
900 Spectators

(1) Super Crazy & Pesadilla vs. Mitsuhiro Kitamiya & Hitoshi Kumano
Winner: Pesadilla (6:09) following a Black Tiger Bomb on Kumano.

(2) 6 Man Tag Match: Muhammed Yone, Taiji Ishimori & Atsushi Kotoge vs. Maybach Taniguchi, Kenou [MichiPro] & Hajime Ohara [FREE]
Winner: Yone (7:17) following the Muscle Buster on Ohara.

(3) 8 Man Tag Match: Takashi Sugiura, Akitoshi Saito, Daisuke Harada & Genba Hirayanagi vs. Shane Haste, Chris Hero, Yoshinari Ogawa & Zack Sabre Jr.
Winner: Sabre (8:06) with a Jim Breaks’ style Armbar on Harada.
~ Sabre gets the win over Harada heading into his title challenge next month.

(4) Global League War B Block Match: Masato Tanaka vs. Quiet Storm
Winner: Tanaka (7:39) following the Sliding D.
~ Tanaka (2 wins = 4 points)
~ Storm (1 loss = 0 points)

(5) Global League War B Block Match: Yuji Nagata vs. Mikey Nicholls
Winner: Nicholls (11:01) with a Moonsault Press.
~ Nicholls (1 win = 2 points)
~ Nagata (1 win, 1 loss = 2points)

(6) Global League War A Block Match: Naomichi Marufuji vs. Colt Cabana
Winner: Marufuji (9:11) following the Ko-oh (knee strike).
~ Marufuji (1 win, 1 loss = 2points)
~ Cabana (1 loss = 0 points)

(7) Global League War A Block Match: Katsuhiko Nakajima vs. Satoshi Kojima
Winner: Kojima (10:27) following a Lariat.
~ Kojima walks away the victor in the first time these two have faced in a singles match in 8 years.
~ Kojima (1 win, 1 loss = 2points)
~ Nakajima (1 win, 1 loss = 2points)

(8) Global League War A Block Match: Takeshi Morishima vs. Daisuke Sekimoto
Winner: Sekimoto (13:17) with a Deadlift German Suplex Hold.
~ Sekimoto with the big win and retains the early lead in the A block.
~ Sekimoto (2 wins = 4 points)
~ Morishima (1 loss = 0 points)

CURRENT STANDINGS



NOAH Event Cards for September & October 2014

http://puroresuspirit.wordpress.com/2014/09/05/noah-event-cards-for-september-october-2014/

NOAH’s Global League 2014 Info and listings
http://puroresuspirit.wordpress.com/2014/09/30/global-league-2014/

PREVIOUS DAY RESULTS
~ GL 2014 Day 1 (10/18)
~ GL 2014 Day 2 (10/21)[ABOVE]
~ GL 2014 Day 3
~ GL 2014 Day 4 
~ GL 2014 Day 5
~ GL 2014 Day 6
~ GL 2014 Day 7
~ GL 2014 Day 8
~ GL 2014 Day 9
~ GL 2014 Day 10
~ GL 2014 Day 11
~ GL 2014 Final Day

Upcoming Puroresu Title Matches ~ 10/20/2014 Update

———————————————————————————————————-
AJPW Sanctioned Title Matches

All Japan Pro-Wrestling “Revival! 2014 Giant Series”, 10/22/2014 [Wed] 18:30 @ Korakuen Hall in Tokyo
(-) World Tag Championship: [67th Champions] Jun Akiyama & Takao Omori vs. [Challengers] Akebono & Yutaka Yoshie (FREE) ~ 3rd title defense.

All Japan Pro-Wrestling “Revival! 2014 Giant Series”, 10/25/2014 [Sat] 18:00 @ Sanjo Sakae Gymnasium in Niigata
(-) Asia Tag Championship: [95th Champions] Kento Miyahara & Kotaro Suzuki vs. [Challengers] Jun Akiyama & Masanobu Fuchi ~ 1st title defense.

image
All Japan Pro-Wrestling “Revival! 2014 Giant Series”, 10/29/2014 [Wed] 18:30 @ Yamagata City General Sports Center
(-) Triple Crown Championship: [50th Champion] Joe Doering vs. [Challenger] Go Shiozaki ~ 2nd title defense.
———————————————————————————————————-
JWP Sanctioned Title Matches

JWP, 10/26/2014 [Sun] 13:00 @ Lazona Kawasaki Plazasol
(-) JWP Junior & POP Championship: [25th & 15th Champion] Rabbit Miu vs. [Challenger] Rydeen Hagane
(-) JWP Certified Open-Class Championship Match: [23rd Champion] Arisa Nakajima vs. [Challenger] Hanako Nakamori
———————————————————————————————————-
DDT Sanctioned Title Matches
imageDDT “DDT Special 2014”, 10/26/2014 [Sun] 12:00 @ Korakuen Hall in Tokyo
(-) DDT EXTREME Championship: [30th Champion] Akito vs. [Challenger] Antonio Honda ~ 2nd defense.
(-) KO-D Openweight Championship Match: [48th Champion] HARASHIMA vs. [Challenger] Isami Kodaka (voted #2 in general fan election) ~ 5th title defense.

DDT “Saitama Super DDT 2015”, 2/15/2014 [Sun] 14:00 @ Saitama Super Arena
(-) KO-D Openweight Championship Match: [Champion] (to be decided) vs. [Challenger] Kota Ibushi (voted #1 in general fan election)
———————————————————————————————————-
WAVE Sanctioned Title Matches

WAVE “Vigin code”, 10/29/2014 [Wed] 19:00 @ Korakuen Hall in Tokyo
(-) DUAL SHOCK WAVE Tag Championship: [12th Champions] Kyoko Kimura & Tomoka Nakagawa vs. [Challengers] Ayako Hamada & Yu Yamagata ~ 1st defense.
(-) Regina di WAVE Singles Championship: [2nd Champion] Hikaru Shida vs. [Challenger] Mari Apache ~ 2nd defense.
———————————————————————————————————-
FREEDOMS Sanctioned Title Matches

FREEDOMS, 10/29/2014 [Wed] 19:00 @ Shinkiba 1stRING in Tokyo
(-) KING OF FREEDOMS WORLD TAG Championship: [2nd Champions] “UNCHAIN” Jun Kasai & Masashi Takeda vs. [Challengers] “Ryudenho” Takashi Sasaki & Tatsuhito Takaiwa ~ 2nd title defense.
———————————————————————————————————-
WRESTLE-1 Sanctioned Title Matches
imageWRESTLE-1 “Keiji Mutoh’s Debut 30th Anniversary Show ~ HOLD OUT”, 11/1/2014 [Sat] 17:00 @ Ryogoku Kokugikan in Tokyo

(-) WRESTLE-1 Championship: [1st Champion] Masayuki Kono vs. [Challenger] Keiji Mutoh ~ 1st title defense.
———————————————————————————————————-
DRAGON GATE Sanctioned Title Matches
imageDG “THE GATE OF DESTINY 2014”, 11/2/2014 [Sun] 17:30 @ BODYMAKER Colosseum in Osaka
(-) Open The Triangle Gate Championship: [51st Champions] Genki Horaguchi H.A.Gee.Mee!!, Jimmy Susumu & Ryo “Jimmy” Saito vs. [Challengers] Naruki Doi, YAMATO & Cyber Kong ~ 1st defense.
(-) Open The Brave Gate Championship: [25th Champion] Flamita vs. [Challenger] Jimmy Kanda ~ 6th title defense.
(-) Open The Twin Gate Unified Tag Championship: [32nd Champions] T-Hawak & Eita vs. [Challengers] CIMA & Gamma ~ 3rd title defense.
(-) Open The Dream Gate Championship: [20th Champion] BxB Hulk vs. [Challenger] Akira Tozawa ~ 3rd title defense.
———————————————————————————————————-
OZ Academy Sanctioned Title Matches

OZ Academy, 11/2/2014 [Sun] 18:00 @ Shinjuku FACE in Tokyo
(-) THE WIZARD OF OZ Academy Open-Division Championship: [15th Champion] Wing Kuragaki vs. [challenger] Tomoka Nakagawa ~ 1st defense.
———————————————————————————————————-
Stardom Sanctioned Title Matches

World Wonder Ring Stardom “STARDOM QUEEN TRADITION 2014”, 11/3/2014 [Mon] 12:00 @ Korakuen Hall in Tokyo
(-) Goddess of Stardom Championship: [7th Champions] Nanae Takahashi & Kairi Hojo vs. [Challengers] Io Shirai & Yoshiko
———————————————————————————————————-
UNION Sanctioned Title Matches

image

Pro Wrestling Union, 11/3/2014 [Mon] 13:00 @ Yokohama Radiant Hall in Kanagawa
(-) UWA World Tag Championship: [19th Champions] Isami Kodaka & FUMA vs. [Challengers] Hikaru Sato & Shibata ~ 2nd title defense.
———————————————————————————————————-
K-DOJO Sanctioned Title Matches

K-DOJO “CLUB-K SUPER in KORAKUEN”, 11/3/2014 [Mon] 18:30 @ Korakuen Hall in Tokyo
(-) STRONGEST-K TAG Championship: [27th Champions] Yuji Hino & Hi69 (FREE) vs. Kaji Tomato & Shiori Asahi  ~ 8th title defense.
(-) CHAMPION OF STRONGEST-K Championship: [18th Champion] Kengo Mashimo vs. [Challenger] Hiro Tonai~ 5th title defense.
———————————————————————————————————-
NOAH Sanctioned Title Matches
[NOAH News] As well as the Global League 2014 taking place this month, Pro Wrestling Noah has announced that Daisuke Harada will be defending the GHC Junior Heavyweight belt against Zack Sabre Jr. on November 4th at the Korakuen Hall.Below is the announced card for the show, keep in mind that with Yoshinari Ogawa out with a cervical spine injury the card is being reworked. That is depending on the severity of the injury.  Pro Wrestling Noah “Global League War 2014″, 11/4/2014 @ Korakuen Hall in Tokyo  (-) GHC Junior Heavyweight Championship Match: [27th Champion] Daisuke Harada vs. [Challenger] Zack Sabre Jr. ~ 7th title defense.    (-) Global League War B Block Match: Muhammed Yone vs. Mikey Nicholls (-) Global League War B Block Match: Yuji Nagata vs. Masato Tanaka (-) Global League War A Block Match: Satoshi Kojima vs. Daisuke Sekimoto (-) Global League War A Block Match: Naomichi Marufuji vs. Takeshi MorishimaNOAH Event Cards for September & October 2014http://puroresuspirit.wordpress.com/2014/09/05/noah-event-cards-for-september-october-2014/NOAH’s Global League 2014 Info and listingshttp://puroresuspirit.wordpress.com/2014/09/30/global-league-2014/
Pro Wrestling Noah “Global League War 2014″, 11/4/2014 [Tue] 18:30 @ Korakuen Hall in Tokyo
(-) GHC Junior Heavyweight Championship: [27th Champion] Daisuke Harada vs. [Challenger] Zack Sabre Jr.  ~ 7th title defense.
———————————————————————————————————-
NJPW Sanctioned Title Matches
image
NJPW “POWER STRUGGLE”, 11/08/2014 [Sat] 17:00 @ BODYMAKER Colosseum in Osaka
(-) IWGP Intercontinental Championship: [10th Champion] Shinsuke Nakamura vs. [Challenger] Katsuyori Shibata ~ 1st title defense.

image
New Japan Pro Wrestling  “WRESTLE KINGDOM 9 in Tokyo Dome”, 1/4/2015 [Sun] 16:00 @ Tokyo Dome in Tokyo
(-) IWGP Heavyweight Championship: [61st Champion] Hiroshi Tanahashi vs. [Challenger] Kazuchika Okada ~ 1st title defense.
———————————————————————————————————-
Ice Ribbon Sanctioned Title Matchesimage

Ice Ribbon “Yokohama Ribbon 2014 V”, 11/24/2014 [Mon] 12:00 @ Yokohama Radiant Hall in Kanagawa
(-) Ice x Infinity Championship: [18th Champion] Tsukasa Fujimoto vs. [Challenger] Aoi Kidzuki ~ 9th title defense.
———————————————————————————————————-
Guts World Sanctioned Title Matches
imageGUTS World vol.79~ Raising an Army 10th Anniversary~, 12/6/2014 [Sat] 18:30 @ Shinkiba 1stRING in Tokyo
(-) GWC Certified Single Championship: [8th Champion] Tatsuhito Yoshino vs. [Challenger] Daisuke ~ 1st defense.
———————————————————————————————————-
TOKYO GURENTAI Sanctioned Title Matches

TOKYO GURENTAI “TOKYO DREAM 2014”, 12/11/2014 [Thu] 18:45 @ Korakuen Hall in Tokyo
(-) Tokyo World Heavyweight Championship: [3rd Champion] FUJITA vs. [Challenger] MAZADA ~ 5th title defense.
———————————————————————————————————-

BJW-ZET results for October 20, 2014

https://31.media.tumblr.com/3ab858da827bd90753769bb914191c72/tumblr_inline_n5vgln9wkK1qhf2de.jpg
BJW-ZET, 10/20/2014 [Mon] 19:00 @ Shinjuku FACE in Tokyo

(1) Daisuke Sekimoto & Toshiyuki Sakuda vs. Hideyoshi Kamitani & Kota Sekifuda
Winner: Sekimoto (11:19) following a Backdrop on Sekifuda.

(2) Kohei Sato [ZERO1] vs. Heddi French
Winner: Kohei (7:32) following a Piledriver.

(3) Ryuji Ito, Abdullah Kobayashi & Masashi Takeda [U-FILE CAMP] vs. Shu Brahman, Kei Brahman & Takayuki Ueki
Winner: Kobayashi (11:36) following the Diving Bakachinga Elbow on Ueki.

(4) Yuko Miyamoto [666], Isami Kodaka [UNION] & Jaki Numazawa vs. Kankuro Hoshino, Masato Inaba & Masaya Takahashi [ASUKA PROJECT]
Winner: Numazawa (12:11) with the Kamui on Masaya.

(5) Saikyo Tag League War 2014 ~ Strong Block Match: Koji Kanemoto & Kazuki Hashimoto vs. Tsutomu Osugi & Hercules Senga
Winner: Kanemoto (16:29) with an Ankle Hold on Senga.
~ Koji/Kazuki (2 wins = 4 points)
~ Osugi/Senga (4 losses = 0 points)

(6) Saikyo Tag League War 2014 ~ Strong Block Match: Manabu Soya & Ryuichi Kawakami vs. Shiori Asahi & Shinobu
Winner: Kawakami (16:55) following the Scarlett Flowsion on Shinobu.
~ Soya/Kawakami (3 wins, 1 loss = 6 points)
~ Asahi/Shinobu (1 win, 4 losses = 2 points)
——————————————————————————————
Upcoming shows….

BJW, 10/31/2014 [Fri] 19:00 @ Korakuen Hall in Tokyo
(0) Toshiyuki Sakuda vs. (to be announced)
(1) Isamu Oshita vs. Kota Sekifuda
(2) Barbed-wire Board Tag Deathmatch: Jaki Numazawa & Masashi Takeda vs. Masaya Takahashi & Takayuki Ueki
(3) 6 Man Tag Match: MEN’S Teioh, Tsutomu Osugi & Hercules Senga vs. Shiori Asahi, Shinobu & Heddi French
(4) Saikyo Tag League War 2014 ~ Strong Block Match: Manabu Soya & Ryuichi Kawakami vs. Koji Kanemoto & Kazuki Hashimoto
(5) Saikyo Tag League War 2014 ~ Death Block Match: Ryuji Ito & Abdullah Kobayashi vs. Shu & Kei Brahman
(6) Saikyo Tag League War 2014 ~ Strong Block Match: Kohei Sato & Shuji Ishikawa vs. Daisuke Sekimoto & Hideyoshi Kamitani
(7) Saikyo Tag League War 2014 ~ Death Block Match: Yuko Miyamoto & Isami Kodaka vs. Kankuro Hoshino & Masato Inaba

BJW, 11/1/2014 [Sat] 15:00 @ Suzuka Hunter Outdoor Benten Plaza Special Ring
(1) Yuichi Taniguchi vs. Toshiyuki Sakuda
(2) Heddie French vs. Isamu Oshita
(3) Kazuki Hashimoto vs. Kota Sekifuda
(4) Barbed-wire Board Death Match: Ryuji Ito & Takayuki Ueki vs. Kankuro Hoshino & Masato Inaba
(5) Kamitani Hometown Return Match: Daisuke Sekimoto & Hideyoshi Kamitani vs. Ryuichi Kawakami & Masaya Takahashi
(6) Fluorescent Light Tag Death Match: Jaki Numazawa & Masashi Takeda vs. Isami Kodaka & Abdullah Kobayashi

[WRESTLE-1 News] Following the ZERO1 show this past week, it has been officially announced that KAI will be taking on Masato Tanaka in a singles match on the upcoming “Keiji Mutoh 30th Anniversary” Ryogoku Kokugikan show.
KAI has been asking for this match to happen against Tanaka sometime now stemming all the back to some of the first encounters of W-1 vs ZERO1, and more specifically a recent tag match involving the two back in September.

KAI thanked Tanaka for accepting the challenge and come the Ryogoku show he aims to be make this a point of resurrection in his career.

Below is the announced card with the official match order yet to be determined.

WRESTLE-1 “Keiji Mutoh’s Debut 30th Anniversary Show ~ HOLD OUT”, 11/1/2014 [Sat] 17:00 @ Ryogoku Kokugikan in Tokyo

(-) AKIRA & Manabu Soya vs. Ryoji Sai & KAZMA SAKAMOTO
(-) WRESTLE-1 vs Novus 8 Man Tag Match: Yasufumi Nakanoue, Daiki Inaba, Seiki Yoshioka & Hiroki Murase vs. Yusuke Kodama, Koji Doi, Jiro “Ikemen” Kuroshio & Rionne Fujiwara
(-) 6 Man Tag Match: Ryota Hama, Andy Wu & El Hijo del Pantera vs. Yoshihiro Takayama [FREE], NOSAWA Rongai & MAZADA
(-) Hiroshi Yamato vs. LEONA [DRADITION]
(-) KAI vs. Masato Tanaka [ZERO1]
(-) WRESTLE-1 vs TNA 6 Man Tag Match: Kaz Hayashi, Shuji Kondo & Minoru Tanaka vs. Robbie E, Jess Godderz & DJ Zima
(-) WRESTLE-1 vs DESPERADO vs TNA 3WAY Match: Seiya Sanada vs. TAJIRI vs Matt Hardy
(-) Masakatsu Funaki vs. “El Patron” Alberto

(-) WRESTLE-1 Championship Match: [1st Champion] Masayuki Kono vs. [Challenger] Keiji Mutoh
~ 1st title defense.

TAKA & Taichi Produce Returns results for October 19, 2014

imageTAKA & Taichi Produce Returns, 10/19/2014 [Sun] 18:00 @ Blue Field in Chiba
153 Spectators (crowded)

(1) Kaji Tomato & Ayuu Honda vs. Kotaro Yoshino & Tearun Shisa
Winner: Tomato (7:53) following the Red Eye on Yoshino.

(2) Tomoaki Honma [FREE] & Ryuichi Sekine vs. Kengo Mashimo & Yuma
Winner: Honma (10:12) following the Kokeshi on Yuma.
~ Mashimo challenged Honma to a singles match.

(3) Gabai Jichan [Kyushu] & Bambi vs. Kikutaro [Akiba] & Aoi Ishibashi [WPA]
Winner: Jichan (8:43) following the Gabaiton Bomb on Kiku.

(4) Magatsuki vs Suzuki Army Special Single Match: Tank Nagai vs. El Desperado [NJPW]
Winner: Desperado (7:00) via foul, Magatsuki (Mashimo/Yuma) got involved and assaulted the referee assault.

(5) IWGP Junior Heavyweight (Unofficial) Contendership Match: TAKA Michinoku vs. Taichi [NJPW]
Winner: Taichi (13:02) following the Black Mephisto.

(6) Bonus Tag Match: “Suzukigun” TAKA Michinoku, Taichi & El Desperado vs. “Magatsuki” Kengo Mashimo, Tank Nagai & Yuma
Winner: TAKA (7:41) with the Michinoku Driver II on Yuma.

~ The next TAKA & Taichi show was announced to be taking place on December 9th.

TAKA & Taichi Produce, 12/9/2014 [Tue] 19:00 @ Shinjuku FACE in Tokyo
(-) Kikutaro [FREE] vs. Gabai Jichan [Kyushu]
(-) Kengo Mashimo vs. Tomaoki Honma [FREE]
(-) Taichi vs. (NJPW/CHAOS member)
(-) TAKA Michinoku vs. (NJPW/CHAOS member)

K-DOJO [K-SURVIVOR Tournament] results for October 19, 2014

imageK-DOJO “CLUB-K SUPER in Blue Field ~ K-SURVIVOR Tournament”, 10/19/2014 [Sun] 14:00 @ Blue Field in Chiba
204 Spectators (overcrowded)


(-) K-SURVIVOR Tournament:
Participating Units… (members of units)
Bozz Rengo [Saburo Inematsu, Daigoro Kashiwa, Ryuichi Sekine, Kotaro Nasu]
HHHH (Four H) [Yuji Hino, Hi69, Hiro Tonai, Yoshihiro Horaguchi]
Magatsuki [Kengo Mashimo, Tank Nagai, Kunio Toshima, Yuma]
TAKA Michinoku Army (provisional name) [TAKA, Fujita “Jr” Hayato, Kotaro Yoshino, Tearun Shisa]
SFU [Kaji Tomato, Shiori Asahi, Ayumu Honda, Bambi]
~ Winning team gets to host their own show on November 24.
~ The team that ends up on the very bottom must disband.

(1) K-SURVIVOR Tournament First Round (A) 3 Fall Match: “HHHH” Yuji Hino, Hi69, Hiro Tonai, Yoshihiro Horaguchi vs. “Bozz Rengo” Saburo Inematsu, Daigoro Kashiwa, Ryuichi Sekine, Kotaro Nasu
~ Fall 1: Inematsu over Horaguchi.
~ Fall 2: Hino with a Diving Body Press on Kashiwa.
Winner: Sekine (18:20) with a Gannosuke Clutch on Hi69.
~ Big win for Sekine, Bozz moves on the final.

(2) K-SURVIVOR Tournament First Round (B): “SFU” Kaji Tomato, Shiori Asahi, Ayumu Honda, Bambi vs. “TAKA Army” TAKA Michinoku, Fujita “Jr” Hayato, Kotaro Yoshino, Tearun Shisa
~ Fall 1: Bambi via pinfall on Yoshino.
Winner: Tomato (18:28) with the Red Eye on Shisa.
~ SFU moves on to the final.

(3) K-SURVIVOR Tournament 2nd Round: “Magatsuki” Kengo Mashimo, Tank Nagai, Kunio Toshima, Yuma vs. “Bozz Rengo” Saburo Inematsu, Daigoro Kashiwa, Ryuichi Sekine, Kotaro Nasu
~ Fall #1: Inematsu with a Thunder Fire Powerbomb on Yuma.
~ Fall #2: Tank over Nasu.
Winner: Mashimo (11:38) with the Mudo on Sekine.
~ Magatsuki move on to the finals.

(4) K-SURVIVOR Tournament Losers Disband Playoff: “TAKA Army” TAKA Michinoku, Fujita “Jr” Hayato, Kotaro Yoshino, Tearun Shisa vs. “Bozz Rengo” Saburo Inematsu, Daigoro Kashiwa, Ryuichi Sekine, Kotaro Nasu
Winner: Hino (18:22) following a Thrown Fucking BOMB on Shisa.
~ TAKA’s group is forced to disband before the truly even form.

(5) K-SURVIVOR Tournament Final ~ Elimination Match: “SFU” Kaji Tomato, Shiori Asahi, Ayumu Honda, Bambi vs. “Magatsuki” Kengo Mashimo, Tank Nagai, Kunio Toshima, Yuma
~ Tank (7:09) sent Bambi over the top rope.
~ Toshima (:40) over the top rope.
~ Yuma (1:40) with a School Boy on Asahi.
~ Honda (1:40) sent Mashimo over the top rope.
~ Tank (:01) sent Honda over the top rope.
~ Tomato (1:04) sent Yuma over the top rope.
Winner: Tomato (2:42) with the Red Eye on Tank.
~ SFU wins and they get to host their own show on November 24.

———————————————————————————————-
Upcoming shows…

K-DOJO “K-UP IMPACT 7”, 10/26/2014 [Sun] 12:00 @ Shinjuku FACE in Tokyo
(-) Kotaro Yoshino & Tearun Shisa vs. Shinose Mitoshichi & Masaya Takahashi [both ASUKE PROJECT]
(-) Hiro Tonai & Bambi vs. Kikutaro & Ami Kanda [WPA]
(-) Kengo Mashimo & Tank Nagai vs. KENSO [AJPW] & Takeshi Minamino [FREE]
(-) Saburo Inematsu, Daigoro Kashiwa & Ryuichi Sekine vs. Ichiro Yaguchi, Hideki Suzuki & Ricky Fuji
(-) Yuji Hino & Shiori Asahi vs. Go Shiozaki [AJPW] & Kotaro Suzuki [AJPW]
(-) Kaji Tomato vs. Ikuto Hidaka [ZERO1]

K-DOJO “CLUB-K SUPER in KORAKUEN”, 11/3/2014 [Mon] 18:30 @ Korakuen Hall in Tokyo
(-) TAKA Michinoku vs. Tank Nagai
(-) Bambi vs. Kahoru Hinata [FREE]
(-) STRONGEST-K TAG Championship Match: [27th Champions] Yuji Hino & Hi69 (FREE) vs. Kaji Tomato & Shiori Asahi
~ 8th title defense.
(-) CHAMPION OF STRONGEST-K Championship Match: [18th Champion] Kengo Mashimo vs. [Challenger] Hiro Tonai
~ 5th title defense.

AJPW [Jr. Tag Battle of Glory Day 7] results for October 19, 2014

image
image
All Japan Pro-Wrestling “Revival! 2014 Giant Series”, 10/19/2014 [Sun] 16:00 @ Hiroshima Prefecture Fukuyama Industrial Exchange Center Big Rose
437 Spectators (crowded)

(1) WRESTLE GATE Offer Match: HANZO & Victory Shanghai vs. Tsubo Genjin & Shachihiko BOY
Winner: HANZO (10:06) via pinfall on Genjin.

(2) Ice Ribbon Offer Match: Risa Sera vs. Shiori Akiba
Winner: Sera (8:26) following a Diving double knee drop.

(3) Hikaru Sato & Naoya Nomura vs. KENSO & Takeshi Minamino
Winner: Minamino (11:01) with a Boston Crab on Nomura.

(4) 6 Man Tag Match: Jun Akiyama, Takao Omori & SUSHI vs. Akebono, Zeus & The Bodyguard
Winner: Akiyama (15:31) following a Wrist Clutch style Exploder on Bodyguard.
~ Akiyama looks for him and Omori to head in strong for the upcoming World Tag defense on 10/22.

(5) Jr. TAG BATTLE OF GLORY 2014 Match: Kotaro Suzuki & Yohei Nakajima vs. Ultimo Dragon & Yoshinobu Kanemaru
Winner: Kanemaru (17:24) following the Touch Out on Yohei.
~ Dragon/Kanemaru (3 wins, 1 loss = 6 points)
~ Kotaro/Yohei (4 losses = 0 points)
~ Dragon & Kanemaru move on to the finals against either Aoki/Hikaru or Ishii/Takao, who are currently tied.
~ This will all transpire on the next show on October 22 at the Korakuen Hall.

(6) Go Shiozaki & Kento Miyahara vs. Suwama & Atsushi Aoki
Winner: Shiozaki (22:37) following the Go Flasher on Aoki.
~ Side Revolution storyline: Suwama has placed a challenge upon Hikaru Sato to go after the GAORA TV belt that is held by Kotaro Suzuki. Given that Hikaru and Kotaro have to meet in a sudden death match to determine the position in the Jr. Tag this could setup a title match afterwards.

All Japan Event Cards for September & October 2014
http://puroresuspirit.wordpress.com/2014/09/04/all-japan-event-cards-for-september-october-2014/

Previous Day Results…
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 1
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 2
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 3
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 4
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 5
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 6
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day7 [ABOVE]
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Final Day

All Japan Pro-Wrestling “Revival! 2014 Giant Series”, 10/22/2014 [Wed] 18:30 @ Korakuen Hall in Tokyo

() Jr. TAG BATTLE OF GLORY 2014 Final’s Decision Match: Atsushi Aoki & Hikaru Sato vs. Keisuke Ishii & Soma Takao

() Naoya Nomura vs. Masayuki Mitomi [UNION]
() Masanobu Fuchi & Chikara [Riki Enterprise] vs. Osamu Nishimura [FREE] & Shigehiro Irie [DDT]
() Jr. Scramble Premium 6MAN Tag Match: (to be announced)
() KENSO vs. Kengo Mashimo [K-DOJO]
() Joe Doering, Suama & Zeus [FREE] vs. Go Shiozaki, Kento Miyahara & Hideki Suzuki [FREE]

(-) World Tag Championship Match: [67th Champions] Jun Akiyama & Takao Omori vs. [Challengers] Akebono & Yutaka Yoshie (FREE)
~ 3rd title defense.

() Jr. TAG BATTLE OF GLORY 2014 Final Match: Ultimo Dragon & Yoshinobu Kanemaru vs. (winners of decision match)
~ Winners earn a spot in the World Tag League near the end of the year.

AJPW [Jr. Tag Battle of Glory Day 6] results for October 18, 2014

image
image
All Japan Pro-Wrestling “Revival! 2014 Giant Series”, 10/18/2014 [Sat] 18:00 @ Takamatsu Symbol Tower Exhibition Hall in Kagawa

(1) Takao Omori vs. Naoya Nomura
Winner: Omori (7:56) with a Boston Crab.

(2) Go Shiozaki & Kento Miyahara vs. KENSO & Takeshi Minamino [Toryumon MEXICO]
Winner: Shiozaki (12:40) following a Lariat a Minamino.

(3) Yoshinobu Kanemaru vs. Zeus [FREE]
Winner: Zeus (10:01) with a Jackhammer.

(4) Suwama vs. The Bodyguard [FREE]
Winner: Suwama (9:16) with the Vice Sleeper.

(5) Jr. TAG BATTLE OF GLORY 2014 Match: Atsushi Aoki & Hikaru Sato vs. Kotaro Suzuki & Yohei Nakajima
Winner: Aoki (17:36) with the Assault Point on Yohei.
~ Aoki/Hikaru (2 wins, 1 draw, 1 loss = 5 points)
~ Kotaro/Yohei (3 losses = 0 points)

(6) Jun Akiyama & Ultimo Dragon [Toryumon MEXICO] vs. Akebono & SUSHI
Winner: Akiyama (16:23) following a Wrist Clutch style Exploder on SUSHI.

All Japan Event Cards for September & October 2014
http://puroresuspirit.wordpress.com/2014/09/04/all-japan-event-cards-for-september-october-2014/

Previous Day Results…
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 1
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 2
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 3
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 4
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 5
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 6 [ABOVE]
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 7

Michinoku Pro results for October 18, 2014

image
Michinoku Pro-Wrestling “Tokyo Event Vol.5 ~Ikkakusenkin~”, 10/18/2014 [Sat] 19:00 @ Shinkiba 1stRING in Tokyo
365 Spectators (overcrowded)

(1) Manjimaru vs. Susumu Oshita
Winner: Manji (4:10) following a Vertical Drop style Brainbuster.

(2) Yapperman #3 vs. Melanie Cruise
Winner: Yapper (7:10) following a Tombstone Piledriver.

(3) Rui Hyugaji & Owen Phoenix vs. Ken45° & Antonio De Luca
WinnerPhoenix (13:19) following a Diving Foot Stomp on De Luca.

(4) Kendo & Jinsei Shinzaki vs. Kesen Numajiro & Rasse
Winner: Kendo (8:56) with a Campana on Rasse.

(5) Fujita “Jr” Hayato & Ikuto Hidaka [ZERO1] vs. Daichi Sasaki & Ayumu Gunji
Winner: Hidaka (17:37) following the Norainu (Stray Dog) High Kick.

(6) The Great Sasuke, Shu Brahman & Kei Brahman vs. Kameshi, Yapperman #1 & #2
Winner: Sasuke (16:20) following the Messiah Korin (Advent) on Kameshi.
—————————————————————————-
Upcoming shows….

Michinoku Pro-Wrestling “Michinoku Pro Special Edition”, 11/1/2014 [Sat] 18:30 @ Yahaba Townsman Gymnasium in Iwate
(1) Kinya Oyanagi vs. Ken45°
(2) Jinsei Shinzaki, Ultimo Dragon & Yapperman #3 vs. Katsuo, Kesen Numajiro & Mika Iida
(3) Shisao & Rui Hyugaji vs. Rasse & Kenbai
(4) Daichi Sasaki & Ayumu Gunji vs. Owen Phoenix & Antonio De Luca
(5) Special Tag Match: Fujita “Jr” Hayato & Koji Kanemoto [FREE] vs. Takeshi Minamino & Manjimaru
(6) The Great Sasuke, Shu & Kei Brahman vs. Kameshi, Yapperman #1 & #2

Michinoku Pro-Wrestling “Michinoku Pro Special Edition”, 11/2/2014 [Sun] 14:00 @ Aomori Hamanasu Hall
(1) Kenbai vs. Owen Phoenix
(2) Yapperman #1, #2 & #3 vs. Kameshi, Katsuo & Mika Iida
(3) Daichi Sasaki & Ayumu Gunji vs. Ken45° & Antonio De Luca
(4) Rui Hyugaji vs. Takeshi Minamino
(5) The Great Sasuke, Shu & Kei Brahman vs. Jinsei Shinzaki, Ultimo Dragon & Kesen Numajiro
(6) Kinya Oyanagi & Fujita “Jr” Hayato vs. Rasse & Manjimaru

Michinoku Pro-Wrestling “Michinoku Pro Special Edition”, 11/3/2014 [Mon] 14:00 @ Noshiro Civic Gymnasium in Akita
(1) Ken45° vs. Rasse
(2) Yapperman #1, #2 & #3 vs. Kameshi, Katsuo & Kesen Numajiro
(3) Owen Phoenix vs. Antonio De Luca
(4) Fujita “Jr” Hayato, Takeshi Minamino & Manjimaru vs. Rui Hyugaji, Kenbai & Kinya Oyanagi
(5) Ultimo Dragon, Daichi Sasaki & Ayumu Gunji vs.The Great Sasuke, Shu & Kei Brahman

K-DOJO results for October 18, 2014 + Upcoming shows

imageKAIENTAI DOJO, 10/18/2014 [Sat] 18:30 @ Fujioka Town Hall in Gunma

(1) Daigoro Kashiwa vs. Kotaro Yoshino
Winner: Kashiwa (7:03) with the Mappatatsu.

(2) 3WAY Match: Marines Mask vs. Bambi vs. Tearun Shisa
Winner: Shisa (7:55) via pinfall on Bambi.

(3) TAKA Michinoku vs. Yoshihiro Horaguchi
Winner: TAKA (9:21) with the Just Face Lock.

(4) Yuji Hino & Hiro Tonai vs. Saburo Inematsu & Ryuichi Sekine
Winner: Hino (14:41) following the Fucking BOMB on Sekine.

(5) Ayumu Honda Hometown Return 6 Man Tag Match: Shiori Asahi, Kaji Tomato & Ayumu Honda vs. Kengo Mashimo, Tank Nagai & Yuma
Winner: Honda (15:43) with a Jumping Cross Armbar on Yuma.

———————————————————————————————-
Upcoming shows…

~ Yuki Sato and Ricky Fuji are out with injuries, all shows will be changed.

K-DOJO “CLUB-K SUPER in Blue Field ~ K-SURVIVOR Tournament”, 10/19/2014 [Sun] 14:00 @ Blue Field in Chiba

(-) K-SURVIVOR Tournament:
Participating Units… (members of units)
Bozz Union [Saburo Inematsu, Daigoro Kashiwa, Ryuichi Sekine, Kotaro Nasu]
HHHH (Four H) [Yuji Hino, Hi69, Hiro Tonai, Yoshihiro Horaguchi]
Magatsuki [Kengo Mashimo, Tank Nagai, Kunio Toshima, Yuma]
TAKA Michinoku Army (provisional name) [TAKA, Fujita “Jr” Hayato, Kotaro Yoshino, Tearun Shisa]
SFU [Kaji Tomato, Shiori Asahi, Ayumu Honda, Bambi]
~ Winning team gets to host their own show on November 24.
~ The team that ends up on the very bottom must disband.
~ Number of participants and special rules will be announced later.

(-) K-SURVIVOR Tournament First Round (A):HHHH vs. Bozz Union
(-) K-SURVIVOR Tournament First Round (B): SFU vs. TAKA Army
(-) K-SURVIVOR Tournament First Round: Magatsuki vs. (Winner of HHHH or Bozz)
(-) K-SURVIVOR Tournament Losers Playoff

(-) K-SURVIVOR Tournament Final:

TAKA & Taichi Produce Returns, 10/19/2014 [Sun] 18:00 @ Blue Field in Chiba
() Kaji Tomato & Ayuu Honda vs. Kotaro Yoshino & Tearun Shisa
() Tomoaki Honma [FREE] & Ryuichi Sekine vs. Kengo Mashimo & Yuma
() Gabai Jichan [Kyushu] & Bambi vs. Kikutaro [Akiba] & Aoi Ishibashi [WPA]
() Magatsuki vs Suzuki Army Special Single Match: Tank Nagai vs. El Desperado [NJPW]
() IWGP Junior Heavyweight (Unofficial) Contendership Match: TAKA Michinoku vs. Taichi [NJPW]

K-DOJO “K-UP IMPACT 7”, 10/26/2014 [Sun] 12:00 @ Shinjuku FACE in Tokyo
(-) Kotaro Yoshino & Tearun Shisa vs. Shinose Mitoshichi & Masaya Takahashi [both ASUKE PROJECT]
(-) Hiro Tonai & Bambi vs. Kikutaro & Ami Kanda [WPA]
(-) Kengo Mashimo & Tank Nagai vs. KENSO [AJPW] & Takeshi Minamino [FREE]
(-) Saburo Inematsu, Daigoro Kashiwa & Ryuichi Sekine vs. Ichiro Yaguchi, Hideki Suzuki & Ricky Fuji
(-) Yuji Hino & Shiori Asahi vs. Go Shiozaki [AJPW] & Kotaro Suzuki [AJPW]
(-) Kaji Tomato vs. Ikuto Hidaka [ZERO1]

K-DOJO “CLUB-K SUPER in KORAKUEN”, 11/3/2014 [Mon] 18:30 @ Korakuen Hall in Tokyo
(-) TAKA Michinoku vs. Tank Nagai
(-) Bambi vs. Kahoru Hinata [FREE]
(-) STRONGEST-K TAG Championship Match: [27th Champions] Yuji Hino & Hi69 (FREE) vs. Kaji Tomato & Shiori Asahi
~ 8th title defense.
(-) CHAMPION OF STRONGEST-K Championship Match: [18th Champion] Kengo Mashimo vs. [Challenger] Hiro Tonai
~ 5th title defense.

NOAH [GLOBAL LEAGUE Day 1] results for October 18, 2014

imagePro Wrestling Noah “Global League War 2014″, 10/18/2014 [Sat] 18:30 @ Korakuen Hall in Tokyo
1,400 Spectators

~ Event card changed due to Ogawa still being out with injury.

(1) 3WAY Match: Super Crazy vs. Pesadilla vs. Hitoshi Kumano
Daisuke Harada & Genba Hirayanagi vs. Taiji Ishimori & Atsushi Kotoge
Winner: Crazy (4:02) with the Solpressa on Kuamno.

(2) 6 Man Tag Match: Takeshi Morishima, Kenou [MichiPro] & Hajime Ohara [FREE] vs. Taiji Ishimori, Atsushi Kotoge & Mitsuhiro Kitamiya
Winner: Morishima (6:36) following the Backdrop Driver on Kitamiya.

(3) 6 Man Tag Match: Daisuke Harada, Quiet Storm [FREE] & Genba Hirayanagi vs. Zack Sabre Jr., Mikey Nicholls & Quiet Storm
Winner: Sabre (7:52) with a Modified Double Arm Lock on Genba.
~ Sabre signaled that he is on the verge of becoming the next GHC Jr. champion when he faces Harada on 11/4.
~ It also appears that Storm has officially joined NO MERCY.

(4) Global League War B Block Match: Maybach Taniguchi vs. Muhammed Yone
Winner: Maybach (8:23) with the Maybach Press.
~ The ending saw Kenou destracting the ref which allowed Maybach to use the Sasumata. Maybach then choke-slammed Yone and landed the diving press for the win.

(5) Global League War A Block Match: Akitoshi Saito vs. Daisuke Sekimoto
Winner: Sekimoto (10:30) with a Deadlift German Suplex Hold.
~ Said to have been a back and forth match. Saito with the Enzuigiri, but Sekimoto smashed Saito with a lariat that set up the German and finish.
~ Sekimoto made it known that he is looking for another shot at the GHC Heavy belt.

(6) Global League War A Block Match: Shane Haste vs. Satoshi Kojima
Winner: Haste (11:43) following the Bomb Valley Death.
~ Shane with a huge win over the NJPW veteran.

(7) Global League War B Block Match: Yuji Nagata vs. Chris Hero
Winner: Nagata (13:28) with the Backdrop Hold.
image

(8) Global League War B Block Match: Takashi Sugiura vs. Masato Tanaka
Winner: Tanaka (15:13) following the Sliding D.
image~ The reigning GHC Tag Champions shook hands after the dust settled. Sign of the respect as at the end of the day they know they are competitors in the ring.

(9) Global League War A Block Match: Naomichi Marufuji vs. Katsuhiko Nakajima
Winner: Nakajima (19:41) following a high kick and then the Diamond Bomb.
image
~ Nakajima with the win over the reigning GHC Heavy Champion.

~ Nakajima reclaims his title challenge loss from 7/21.
~ Maru’s proclaimed undefeated streak in this year’s GL is stopped on the very first day.

CURRENT STANDING
image
image

NOAH Event Cards for September & October 2014
http://puroresuspirit.wordpress.com/2014/09/05/noah-event-cards-for-september-october-2014/

NOAH’s Global League 2014 Info and listings
http://puroresuspirit.wordpress.com/2014/09/30/global-league-2014/

PREVIOUS DAY RESULTS
~ GL 2014 Day 1 [ABOVE]
~ GL 2014 Day 2 
~ GL 2014 Day 3
~ GL 2014 Day 4 
~ GL 2014 Day 5
~ GL 2014 Day 6
~ GL 2014 Day 7
~ GL 2014 Day 8
~ GL 2014 Day 9
~ GL 2014 Day 10
~ GL 2014 Day 11
~ GL 2014 Final Day

AJPW [Jr. Tag Battle of Glory Day 5] results for October 17, 2014

image
image
All Japan Pro-Wrestling “Revival! 2014 Giant Series”, 10/17/2014 [Fri] 19:00 @ Azalea Taisho Hall in Osaka

(1) Kento Miyahara vs. Naoya Nomura
Winner: Kento (8:27) with a Boston Crab.

(2) Takeshi Minamino [FREE] & Shoichi Uchida [FREE] vs. Tsubasa [FREE] & Billyken Kid [FREE]
Winner: Billyken (9:42) with the Vertigo on Uchida.

(3) Jr. TAG BATTLE OF GLORY 2014 Match: Kotaro Suzuki & Yohei Nakajima vs. Keisuke Ishii & Soma Takao [both DDT]
Winner: Takao (7:59) with a Gin and Tonic on Yohei.
~ Ishii/Takao (2 wins, 1 draw, 1 loss = 5 points)
~ Kotaro/Yohei (2 losses = 0 points)

(4) Jr. TAG BATTLE OF GLORY 2014 Match: Atsushi Aoki & Hikaru Sato [Pancrase MISSION] vs. Ultimo Dragon [FREE] & Yoshinobu Kanemaru
Winner: Dragon (12:04) with a La Magistral on Aoki.
~ Dragon/Kanemaru (2 wins, 1 loss = 4 points)
~ Aoki/Hikaru (1 wins, 1 draw, 1 loss = 3 points)

(5) 6 Man Tag Match: Jun Akiyama, Takao Omori & SUSHI vs. Akebono, Shigehiro Irie [DDT] & The Bodyguard [FREE]
Winner: Bodyguard (17:10) following a Lariat on SUSHI.

(6) Go Shiozaki vs. KENSO
Winner: Shiozaki (16:26) following the Go Arm Lariat.

(7) Suwama vs. Zeus [FREE]
Winner: Suwama (22:38) following the Last Ride.

All Japan Event Cards for September & October 2014
http://puroresuspirit.wordpress.com/2014/09/04/all-japan-event-cards-for-september-october-2014/

Previous Day Results…
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 1
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 2
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 3
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 4
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 5 [ABOVE]
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 6
~ Jr. TAG BATTLE OF GLORY Day 7

ZERO1 [Korakuen - Sai vs Kohei vs Hideki] results for October 17, 2014

imagePro Wrestling ZERO1 “Days of Thunder”, 10/17/2014 [Fri] 18:30 @ Korakuen Hall in Tokyo

(1) ZERO1 vs WRESTLE-1: Takuya Sugawara, “brother” YASSHI & Jason Lee vs. Shuji Kondo, Minoru Tanaka & Seiki Yoshioka
Winner: Minoru (10:11) with the Minoru Special on Lee.
~ Heated words between Kondo and YASSHI. The two will meet again on the 11/7 KASSEN show at Shinjuku FACE.

(2) ZERO1 vs NOAH: “Daemon Army” Daemon Ueda & KAMIKAZE vs. “Chokibogun” Takeshi Morishima [NOAH] & Kenou [Michinoku]
Winner: DRAW (3:25) Double ring out.
REMATCH
Winner: DRAW (9:41) Double foul, Kenou and Ueda.
~ Ueda continued to provoke Morishima after the match.

(3) International Junior Heavyweight & NWA World Junior Heavyweight Championship Match: [114th & 14th Generation Champion] Mineo Fujita vs. [Challenger] Ikuto Hidaka
Winner: Mineo (13:41) following a Swanton Bomb.
~ 1st title defense.

(4) ZERO1 vs NOAH: Yusaku Obata vs. Katsuhiko Nakajima [DIAMOND RING]
Winner: Nakajima (13:13) following the Twister (Swivel Vertical Fall style Brainbuster).
~ Nakajima made it known that he wants a shot at the World Heavy belt.

(5) Shinjiro Otani & Yoshikazu Yokoyama vs. Masato Tanaka & Daisuke Sekimoto [BJW]
Winner: DRAW (30:00) Time limit expired.
~ Yokoyama stated that he wants a shot at the Tag belts.
~ KAI appeared in the back after the match and challenged Masato Tanaka to be his challenger for the upcoming W-1 Ryogoku show on November 1st.
~ Tanaka finally accepted KAI’s challenge for a single match.

(6) World Heavyweight vs UN Heavyweight vs Fire Festival 2014 Winner “Sangoku Kokorozashi” 3WAY Match: [World Heavyweight Champion] Kohei Sato vs. [2014 Fire Festival Winner] Ryoji Sai vs. [UN Heavyweight Champion] Hideki Suzuki
~ A winner is determined when only 1 man is left standing.
Winner: Sai (4:51) following the Sidmouth on Kohei.
Winner: Sai (16:11) following the Nachi no Taki on Hideki.
~ Sai completely wins the 3WAY contest and announced that he has aligned himself with TARU and the Voodoo Murders.
~ Sai also stated that he wants a singles match against Kohei.

Upcoming W-1 vs Z1 “KASSEN” from Nov. 5th to 7th.
http://keepingthespiritalive.tumblr.com/post/99640427620/wrestle-1-zero1-news-the-event-cards-for-the

BJW results for October 16, 2014

https://31.media.tumblr.com/3ab858da827bd90753769bb914191c72/tumblr_inline_n5vgln9wkK1qhf2de.jpg
BJW, 10/16/2014 [Thu] 18:30 @ Hakodate Comprehensive Wholesale Center Distribution Hall

(1) Kazuki Hashimoto vs. Kota Sekifuda
Winner: Kazuki (8:00) with a Boston Crab.

(2) Tsutomu Osugi & Hercules Senga vs. Heddi French & Frank Atsushi
Yuichi Taniguchi & Kazuki Hashimoto
Winner: Osugi (8:29) following the Tsukinoishi on Atsushi.

(3) Ryuichi Kawakami vs. Toshiyuki Sakuda
Winner: Kawakami (6:39) following the Hurricane Driver.

(4) Hardcore Tag Match: Jaki Numazawa & Takayuki Ueki vs. Kankuro Hoshino & Masato Inaba
Winner: Inaba (13:46) following a Modified Exploder on Ueki.

(5) Kohei Sato & Isamu Oshita vs. Daisuke Sekimoto & Hideyoshi Kamitani
Winner: Sekimoto (11:20) following a Vertical Drop style Brain

(6) 6 Man Tag Death Match: Yuko Miyamoto [666], Isami Kodaka [UNION] & Masashi Takeda [U-FILE] vs. Ryuji Ito, Abdullah Kobayashi & Masaya Takahashi [ASUKA PROJECT]
Winner: Miyamoto (16:56) with a Moonsault Press on Masaya.
—————————————————————————
Upcoming shows…

BJW, 10/18/2014 [Sat] 17:30 @ Rokkakubashi Mall Food Building, Super Aobaura Parking Lot Special Ring
~ Part 1 ~
() Yuichi Taniguchi vs. Toshiyuki Sakuda
() Kankuro Hoshino & Hideyoshi Kamitani vs. Ryuichi Kawakami & Kota Sekifuda
—————————————————-
~Part 2~
() Frank Atsushi vs. Heddi French
() Ryuchi Kawakami & Toshiyuki Sakuda vs. Kazuki Hashimoto & Hideyoshi Kamitani
() Rokkakubashi Shopping Street Fight Match: Yuko Miyamoto, Jaki Numazawa & Takayuki Ueki vs. Ryuji Ito, Abdullah Kobayashi & Masaya Takahashi

BJW-ZET, 10/20/2014 [Mon] 19:00 @ Shinjuku FACE in Tokyo
(-) Saikyo Tag League War 2014 ~ Strong Block Match: Koji Kanemoto & Kazuki Hashimoto vs. Tsutomu Osugi & Hercules Senga
(-) Saikyo Tag League War 2014 ~ Strong Block Match: Manabu Soya & Ryuichi Kawakami vs. Shiori Asahi & Shinobu

BJW, 11/1/2014 [Sat] 15:00 @ Suzuka Hunter Outdoor Benten Plaza Special Ring
(1) Yuichi Taniguchi vs. Toshiyuki Sakuda
(2) Heddie French vs. Isamu Oshita
(3) Kazuki Hashimoto vs. Kota Sekifuda
(4) Barbed-wire Board Death Match: Ryuji Ito & Takayuki Ueki vs. Kankuro Hoshino & Masato Inaba
(5) Kamitani Hometown Return Match: Daisuke Sekimoto & Hideyoshi Kamitani vs. Ryuichi Kawakami & Masaya Takahashi
(6) Fluorescent Light Tag Death Match: Jaki Numazawa & Masashi Takeda vs. Isami Kodaka & Abdullah Kobayashi

BJW results for October 15, 2014

https://31.media.tumblr.com/3ab858da827bd90753769bb914191c72/tumblr_inline_n5vgln9wkK1qhf2de.jpg
BJW, 10/15/2014 [Wed] 18:30 @ Kushiro Seiundai Gymnasium in Hokkaido
(1) Takeshi Minamino & Heddi French vs. Kazuki Hashimoto & Kota Sekifuda
Winner: French (9:20) following a Modified Stretch Bomb on Sekifuda.

(2) Kohei Sato vs. Isamu Oshita
Winner: Kohei (6:09) with a Chicken-wing Face Lock.

(3) Barbed-wire Board Death Match: Ryuji Ito vs. Masaya Takahashi [ASUKA PROJECT]
Winner: Ito (9:26) with the Dragon Splash.

(4) Tsutomu Osugi, Hercules Senga & Ryuichi Kawakami vs. Shu Brahman, Kei Brahman & Takayuki Ueki
Winner: Kawakami (10:22) following a Running Elbow Bat on Ueki.

(5) BJW vs AJPW 6 Man Tag Match: Daisuke Sekimoto, Hideyoshi Kamitani & Toshiyki Sakuda vs. KENSO, Mitsuya Nagai [DRADITION] & Bear Fukuda [SECRET BASE]
Winner: KENSO (10:28) following the Hagakure on Sakuda.

(6) 6 Man Tag Death Match: Yuko Miyamoto [666], Isami Kodaka [UNION] & Masashi Takeda [U-FILE CAMP] vs. Abdullah Kobayashi, Kankuro Hoshino & Masato Inaba
Winner: Miyamoto (14:39) with a Moonsault Press on Hoshino.

—————————————————————————
Upcoming shows…

BJW, 10/16/2014 [Thu] 18:30 @ Hakodate Comprehensive Wholesale Center Distribution Hall
(1) Kazuki Hashimoto vs. Kota Sekifuda
(2) Tsutomu Osugi & Hercules Senga vs. Heddi French & Atsushi Ohashi
Yuichi Taniguchi & Kazuki Hashimoto vs.
(3) Ryuichi Kawakami vs. Toshiyuki Sakuda
(4) Hardcore Tag Match: Jaki Numazawa & Takayuki Ueki vs. Kankuro Hoshino & Masato Inaba
(5) Kohei Sato & Isamu Oshita vs. Daisuke Sekimoto & Hideyoshi Kamitani
(6) 6 Man Tag Death Match: Yuko Miyamoto [666], Isami Kodaka [UNION] & Ryuji Ito, Abdullah Kobayashi & Masashi Takeda [U-FILE]

BJW, 10/18/2014 [Sat] 17:30 @ Rokkakubashi Mall Food Building, Super Aobaura Parking Lot Special Ring
~ Part 1 ~
() Yuichi Taniguchi vs. Toshiyuki Sakuda
() Kankuro Hoshino & Hideyoshi Kamitani vs. Ryuichi Kawakami & Kota Sekifuda
—————————————————-
~Part 2~
() Frank Atsushi vs. Heddi French
() Ryuchi Kawakami & Toshiyuki Sakuda vs. Kazuki Hashimoto & Hideyoshi Kamitani
() Rokkakubashi Shopping Street Fight Match: Yuko Miyamoto, Jaki Numazawa & Takayuki Ueki vs. Ryuji Ito, Abdullah Kobayashi & Masaya Takahashi